5 ważnych wzorów, które musisz znać

5 ważnych szablonów, które Ci pomogą 13 / 02 / 22 Bartosz Paluch Goście: 484 Ocena:

Prostota jest kluczem do pozytywnego wyniku, a wielu handlowców ignoruje łatwość korzystania z tych 5 podstawowych wzorów świec i znaczenie każdego z nich, a także to, czym są.

Wielu handlowców komplikuje sprawy i sprawia, że handel jest trudniejszy niż to konieczne. Używanie tylko tych 5 wzorów świec wraz z innymi podstawami analizy technicznej to wszystko, czego potrzebujesz, aby skutecznie zarabiać pieniądze na rynku!

Naucz się czytać rynek jak książkę, czytanie świec jest jak czytanie słów na stronie. Świece są językiem rynku i aby zrozumieć rynek, musimy biegle posługiwać się językiem rynków.

Wiedza o tym, gdzie dokładnie znaleźć i handlować tymi 5 wzorami świec, może na zawsze zmienić twój handel.

Świece w połączeniu z innymi technikami zastosowania analizy technicznej mogą być niezwykle potężne w zrozumieniu, dokąd zmierzają rynki finansowe.

Ważne jest, aby pamiętać, że wzory świec są fizyczną reprezentacją ludzkiej psychologii i decyzji podejmowanych na rynku.

Myśl głębiej. Świece, które widzisz na swoich wykresach, w rzeczywistości dają zrozumiałe oznaki tego, co strona Dominująca(kupujący lub sprzedający) chce zrobić dalej.

Handel fuzją czynników-oznacza połączenie więcej niż jednej techniki handlowej lub analizy w celu zwiększenia szans na wygraną w transakcji.
Wszystkie wskaźniki mogą mieć takie same "odczyty", na przykład w tym przypadku cena jest bardziej skłonna do kontynuowania zwyżkowego ruchu, a tym samym do potwierdzenia potencjalnej transakcji zakupu.


W tym przykładzie powstało połączenie trzech czynników do zakupu:


Ta technika, jak każda inna technika, nie jest w 100% dokładna.
Możemy zwiększyć nasze szanse, ale nie wykluczamy ryzyka przegranej. Zawsze używaj zarządzania ryzykiem. Korzystanie z właściwego zarządzania ryzykiem to kolejny sposób na zwiększenie szans na osiągnięcie całkowitych dodatnich zysków z wielu transakcji.

Analiza techniczna jest podstawowym narzędziem każdego przedsiębiorcy.


Dzięki analizie technicznej można znaleźć wzorce rynkowe i potencjalne punkty wejścia.

Analiza techniczna ma zastosowanie absolutnie na wszystkich rynkach finansowych, czy to na giełdzie w USA, czy na rynku kryptowalut.

Analiza techniczna ma wiele narzędzi i metod, ale wszystkie opierają się na jednym założeniu: dynamika ruchu cen zależy od psychologii zachowania uczestników rynku, którzy w podobnych okolicznościach pod wpływem ludzkich instynktów — chciwości, stada, lęków itp. — zachowują się w ten sam sposób, tworząc przepływy podaży i popytu, a także stopień nierównowagi między nimi. Pozwala to przewidzieć ruch cen.

 

 

Komentarze (0)