Trzech gigantów z regularnymi przepływami pieniężnymi

Akcje dywidendowe szybko rozwijających się spółek 13 / 01 / 22 Bartosz Paluch Goście: 729 Ocena: ★★★★

Ponieważ akcje spółek o szybkim wzroście trafiają na nagłówki wszystkich gazet, akcje dywidendowe często są ignorowane.

Jednak w świecie historycznie niskich stóp procentowych i wysokiej inflacji od 31 lat stały i rosnący strumień dywidend może pomóc niechętnym do ryzyka inwestorom lepiej spać w nocy.

Przyjrzyjmy się trzem akcjom dywidendowym, którym gigant z Wall Street, Morgan Stanley, przyznał ocenę przewagi.


Microsoft Corp. (MSFT)

Microsoft podpisuje się w centrali dla firmy zajmującej się komputerami i oprogramowaniem w chmurze.

Akcje spółek technologicznych nie są dokładnie znane ze swoich dywidend. Ale te z ogromnymi, powtarzającymi się przepływami pieniężnymi i zdrowymi bilansami nadal mogą zapewnić solidne wypłaty gotówkowe dla akcjonariuszy.

 

Microsoft jako przykład

Kiedy gigant technologiczny po raz pierwszy zaczął wypłacać kwartalne dywidendy w 2004 r., płacił inwestorom 8 centów za akcję. Dziś kwartalna stopa dywidendy Microsoftu wynosi 62 centy na akcję, co oznacza łączny wzrost wypłat o 675%.

Akcje oferują obecnie stopę dywidendy na poziomie zaledwie 0,8%. Ale biorąc pod uwagę wysoce niezawodny wzrost dywidendy Microsoft – kierownictwo podnosiło wypłatę przez 12 lat z rzędu – pozostaje atrakcyjnym wyborem dla inwestorów dochodowych. Morgan Stanley powtórzył ocenę przewagi Microsoftu pod koniec zeszłego roku i podniósł cenę docelową akcji do 364 USD, czyli około 17% wzrostu w stosunku do obecnych poziomów.

Microsoft sprzedaje obecnie około 311 USD za akcję. Ale możesz być właścicielem części firmy, korzystając z aplikacji handlowych, które pozwalają kupować ułamki akcji za tyle pieniędzy, ile chcesz wydać

 

Procter & Gamble's

Procter & Gamble należy do grupy firm często określanych jako Królowie Dywidendy: spółki notowane na giełdzie, w których dywidenda wzrasta przez co najmniej 50 kolejnych lat. W rzeczywistości P&G tworzy listę z łatwością.

W kwietniu rada dyrektorów ogłosiła 10% wzrost wypłaty kwartalnej, co oznacza 65. z rzędu coroczną podwyżkę dywidendy przez spółkę. Nietrudno zrozumieć, dlaczego firma jest w stanie utrzymać taką passę.

P&G jest gigantem podstawowych artykułów konsumenckich z portfolio zaufanych marek, takich jak ręczniki papierowe Bounty, pasta do zębów Crest, żyletki Gillette i detergent Tide. Są to produkty, które gospodarstwa domowe kupują regularnie, nawet gdy gospodarka ma się słabo.

Dzięki odpornemu na recesję charakterowi działalności firmy P&G może ona dostarczać niezawodne dywidendy na dobre i na złe.

MPLX nie jest tak popularną nazwą jak Microsoft czy P&G. Ale dla poważnych poszukiwaczy zysków jest to zapas, którego prawdopodobnie nie należy ignorować. MPLX z siedzibą w Findlay w stanie Ohio jest spółką komandytową typu master utworzoną przez Marathon Petroleum w celu posiadania, obsługi, rozwoju i nabywania aktywów infrastruktury energetycznej średniego szczebla. Spółka wypłaca kwartalne wypłaty gotówki w wysokości 70,50 centów za jednostkę. Przy obrocie akcjami nieco powyżej 29 USD, przekłada się to na dużą roczną stopę dywidendy na poziomie 9,1%. Morgan Stanley podniósł swoją cenę docelową na MPLX pod koniec ubiegłego roku do 37 USD, co stanowi około 20% wartości zwyżkowej w stosunku do dzisiejszej pozycji.

 

Więcej od MoneyWise

Jim Rogers: Następny targ niedźwiedzi będzie „najgorszy w moim życiu” — będzie polegał na 3 aktywach

Możesz być wynajmującym dla Amazon, FedEx i Walmart z tymi REIT, które osiągną zysk do 4,4%

Robert Kiyosaki mówi, że już jesteśmy w „depresji technicznej” — używa tych 3 atutów do ochrony

Ten artykuł zawiera wyłącznie informacje i nie powinien być traktowany jako porada. Jest dostarczany bez jakiejkolwiek gwarancji.

 

Kluczowe tendencje

 

  1. Giganci technologiczni ciągną w dół akcje, podczas gdy dolar spada: zamykanie rynków
  2. Biden podwaja zobowiązanie USA do bezpłatnych testów do miliarda przy braku podaży
  3. Dostawa gotowej żywności od Instacart odbywa się na DoorDash
  4. Harker z Fed widzi start w marcu, trzy lub cztery podwyżki w 2022 r.
  5. Raport ONZ przewiduje spowolnienie wzrostu światowej gospodarki w 2022 i 2023 r.
Komentarze (0)