Jak handlować akcjami Mastercard pośród niesamowitej popularności NFT

Akcje Mastercard-handel na tle boomu NFT 22 / 03 / 22 Bartosz Paluch Goście: 500 Ocena: ★★★★★

Mastercard rozpoczął rok, ogłaszając szereg partnerstw kryptowalutowych z uznanymi giełdami, takimi jak Coinbase i wschodzącym rynkiem NFT.

Firma dokonała w ubiegłym roku kilku kluczowych przejęć, dywersyfikując swój model biznesowy, aby utrzymać swój udział w międzynarodowym rynku płatności w obliczu konkurencji ze strony startupów fintech.

Co ciekawe, perspektywy niektórych analityków dla akcji Mastercard pozostają optymistyczne.

Kurs akcji Mastercard również nie ucierpiał podczas niedawnego krachu na giełdzie.

Dlaczego warto handlować akcjami Mastercard?
Mastercard to jedna z największych światowych korporacji płatniczych. Jednak coraz więcej firm fintech pojawia się w tej branży, zmuszając Mastercard do poszukiwania nowych źródeł przychodów.

W najnowszym raporcie finansowym spółka przebiła oczekiwania analityków, głównie ze względu na wzrost wydatków konsumenckich oraz liczbę międzynarodowych transakcji walutowych. Oto kilka powodów, dla których analitycy z optymizmem patrzą na długoterminowe perspektywy dla akcji Mastercard.

Mastercard może skorzystać z boomu NFT dzięki nowo sfałszowanym partnerstwom kryptograficznym
Mastercard ogłosił w zeszłym tygodniu, że podpisał umowę z giełdą kryptowalut Coinbase. Umowa ta umożliwi klientom Coinbase używanie kart kredytowych i debetowych Mastercard do dokonywania zakupów na rynku NFT (token non-fungable), który wkrótce zacznie działać.

Sprzedaż NFT gwałtownie wzrosła w zeszłym roku. Mastercard jest zainteresowany ułatwieniem procesu zakupu NFT, który obecnie wymaga wielu kroków i różnych dodatkowych aplikacji.

Przy sprzedaży NFT z 250 mln USD w 2020 r. do ponad 2 mld USD w 2021 r., akcje Mastercard są zdecydowanie warte uwagi. Firma ogłosiła również umowy kryptograficzne z Bakkt, Gemini, Mintable i innymi firmami, stając się liderem w tej dziedzinie.

Mastercard chce wykorzystać „duże niewykorzystane możliwości” na rynku o wartości 225 bilionów dolarów
Na początku roku Mastercard ogłosił nowe cele na lata 2022-2024: prognozuje wzrost przychodów netto na poziomie 17-19% i minimalną roczną marżę operacyjną na poziomie 50%.

Według firmy, branża płatności transgranicznych o wartości 225 bilionów dolarów nadal ma „szerokie niewykorzystane możliwości” ze względu na przyspieszającą adopcję cyfrową. Oczekuje się wzrostu w zakresie transakcji handlowych, płatności rachunków, usług, środków zapobiegających oszustwom, otwartej bankowości i usług BNPL (kup teraz, zapłać później).

Akcje Mastercard: jaka jest prognoza analityków?

Jeśli chodzi o akcje Mastercard, 14 z nich jest obecnie za kupnem akcji Mastercard, według analityków ankietowanych przez TipRanks. Najwyższa przewidywana cena docelowa akcji Mastercard to 494,00 USD, a najniższa to 380,00 USD.

Średnia cena docelowa akcji Mastercard wynosi 433,14 USD, tj. wzrost o prawie 27% w porównaniu z obecnymi poziomami.

Przykład pomysłu na handel z akcjami Mastercard

Przykładowy pomysł na handel akcjami Mastercard może być następujący:

Jeśli kupisz 10 akcji Mastercard:

Dlatego zawsze postępuj zgodnie ze strategią zarządzania ryzykiem - jednym z najważniejszych aspektów udanego handlu. Zawsze powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, ile strat może przynieść transakcja, a także z ryzyka z nią związanego.

Kolejnym czynnikiem do rozważenia są prowizje, ponieważ mogą one znacznie zmniejszyć Twoje zyski.

Komentarze (0)