Ceny ropy naftowej: straciły dziś tylko 10 USD za baryłkę

Ceny ropy znów spadają – o 10 dolarów taniej niż w 2021 r. 07 / 07 / 22 Bartosz Paluch Goście: 636 Ocena: ★★★★★

Dzisiejszy niedźwiedzi przełom może mieć poważne konsekwencje, nawet w perspektywie co najmniej kolejnych 3-5 sesji. O godzinie 18.26 czasu moskiewskiego we wtorek, 5 lipca, kontrakt futures Light Crude Oil jest przekazywany z rąk w wysokości 99.55 USD, co stanowi spadek o -8.19% na co dzień.

Rynek przerażony recesją

Ponad 10 USD za baryłkę utracone dziś przez ropę naftową w ciągu kilku godzin jest odzwierciedleniem obaw rynku o zbliżającą się globalną recesję, która fatalnie doprowadzi do spadku popytu w nadchodzących miesiącach.

Dzisiejsza sesja, paradoksalnie, ma miejsce w dniu, w którym natomiast należy skupić się na stronie podaży z powodu zakłóceń w wydobyciu spowodowanych dzisiejszym strajkiem robotników naftowych i gazowych w Norwegii.

Kontrakty futures na ropę naftową spadły wraz z rynkiem akcji, który często służy jako wskaźnik popytu na ropę naftową, ponieważ dobrze odzwierciedla nastroje inwestorów w związku z przerażającym spowolnieniem gospodarczym.

Recesja, która wydaje się być głównym celem banków, aby powstrzymać przegrzaną gospodarkę, biorąc pod uwagę agresywne działania podejmowane przez instytucje Centralne na całym świecie w celu ograniczenia inflacji.

Ramy techniczne dla WTI

Na wykresie słupkowym od 30 minut wyraźnie widać dzisiejsze działania cenowe, że po początkowo słodzone nachylenia w górę, który trwał w zeszły piątek, złamali tamy do spadku po południu, a wszystkie one są stabilne w obszarze minimów sesji.

Powstały niedźwiedzie prognozy wskazujące na nowe cele w kwocie 96.00 / 96.07 i 93.18 / 93.22. Prognozy pozostają aktywne dzięki utrzymywaniu oporu zaktualizowanym do 101.50 / 55 i 104.90.

Opór to punkty, w których sprzedawcy prawdopodobnie się skupiają, więc będą reprezentować punkty prawdopodobnego ponownego uruchomienia w przypadku ożywienia, zwłaszcza jeśli między dzisiejszą nocą a jutrem (środa, 6 lipca).

Aby zachować właściwą równowagę między ryzykiem a zyskiem, lepiej byłoby obserwować ceny z krótkimi pozycjami tylko dla wszelkich zwrotów, przynajmniej do pierwszego oporu, w każdym razie z notowań nie niższych niż 100.40. Skrypt zostanie anulowany przez zamknięcie na 30-minutowym wykresie powyżej 104.90.

Komentarze (0)