Amerykańskie wskaźniki giełdowe rosną w ostatnim obrocie przed Świętami Bożego Narodzenia

Indeksy giełdowe rosną przed świętami Bożego Narodzenia 23 / 12 / 21 Bartosz Paluch Goście: 610 Ocena: ★★★★★

Amerykański rynek akcji rozpoczął dzień pozytywnie po podwyżkach po dwóch poprzednich sesjach. Czwartkowe licytacje będą ostatnimi w tym tygodniu w związku ze zbliżającymi się katolickimi Świętami Bożego Narodzenia.
Wartość Dow Jones Industrial Average do 18: 02 GMT wzrosła o 0,5% i osiągnęła 35937,03 pkt. Indeks Standard & Poor ' s 500 w tym czasie wzrósł o 0,5% - do 4721,81 pkt. Nasdaq Composite od początku handlu wzrósł o 0,3% i wyniósł 15573,95 pkt.

Notowania akcji Ortho Clinical Diagnostics wzrosły na początku handlu o 7,5% po tym, jak Quidel poinformował o zakupie tej firmy diagnostycznej za 6 miliardów dolarów.

Tymczasem Cena notowanych w USA Papierów JD.com Inc. (NASDAQ:JD) spadł o ponad 10%. Chiński gigant technologiczny Tencent (HK:0700) Holding Ltd. zamierza drastycznie zmniejszyć swój udział w internetowym detalu JD.com, rozdzielając papiery spółki między swoich akcjonariuszy w ramach wypłaty dywidendy pośredniej.

MarketWatch zauważa, że handel akcjami zostanie wznowiony w przyszłym tygodniu, ale prawdopodobnie obroty pozostaną niskie przed świętami Nowego Roku. Chociaż giełdy w USA będą działać zarówno 31 grudnia, jak i 3 stycznia, handel na wielu innych rynkach światowych nie będzie obecnie przeprowadzany.

Inwestorzy pozostają w pozytywnym nastroju i oczekują, że nowy szczep infekcji koronawirusem nie będzie miał silnego wpływu na globalną gospodarkę.

"Istnieją duże nadzieje, że szybkie wdrożenie zastrzyków przypominających w wielu krajach utrzyma liczbę hospitalizacji na możliwym do zarządzania poziomie, unikając potrzeby trudnych lub długich lockdownów", sugeruje główny analityk inwestycyjny XM Raffi Boyajian.

AstraZeneca (LON:AZN) powiedziała, że trzecia dawka przypominająca szczepionki koronawirusowej firmy powoduje znaczny wzrost poziomu przeciwciał przeciwko szczepowi Omikron.

"Bardzo zachęcające jest to, że obecne szczepionki są w stanie chronić przed "omikronem" po trzeciej dawce przypominającej. Odkrycia te wspierają stosowanie trzeciej dawki przypominającej w ramach krajowych strategii szczepień, szczególnie w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się niepokojących wariantów wirusa, w szczególności "Omikron", powiedział John Bell, jeden z autorów badania.

Dochody ludności USA w listopadzie wzrosły o 0,4% w porównaniu z poprzednim miesiącem-poinformował w czwartek Departament Handlu. Wydatki wzrosły o 0,6%.

Dynamika obu wskaźników zbiegła się z oczekiwaniami ekspertów ankietowanych przez agencję Bloomberg.

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (indeks PCE) wzrósł w ubiegłym miesiącu o 0,6% w stosunku do października i o 5,7% w porównaniu z listopadem 2020 r. Dla porównania: miesiąc wcześniej wzrost wyniósł odpowiednio 0,7% i 5,1%.

Liczba Amerykanów, którzy po raz pierwszy ubiegali się o zasiłek dla bezrobotnych, w ubiegłym tygodniu wyniosła 205 tys.osób-wynika z raportu Ministerstwa Pracy. Tydzień wcześniej liczba zgłoszeń była taka sama, podczas gdy początkowo informowano o 206 tys. analitycy średnio spodziewali się spadku liczby zgłoszeń do 205 tys.z wcześniej ogłoszonego poziomu z poprzedniego tygodnia.

Komentarze (0)