Inwestowanie w kryptowalutę, proste kroki dla początkujących

Inwestuj w kryptowaluty. Prosta strategia dla początkujących 31 / 08 / 23 Bartosz Paluch Goście: 151 Ocena: ★★★★★

Jeśli nie masz strategii inwestycyjnej, kiedy kupujesz kryptowaluty, istnieje większe prawdopodobieństwo, że sprzedasz na niższych poziomach i skończysz w sytuacji ze stratą i zyskiem. Może lubisz kryptowaluty i analizowałeś je już wcześniej. Ale z powodu braku strategii nie wiem, kiedy wejść na rynek. Kiedy kryptowaluty rosną i nie możesz uczestniczyć w rynku, tracisz dochód. Wszystko to wynika głównie z braku strategii inwestycyjnej i braku doświadczenia.

Najpierw musisz zdecydować o rodzaju inwestycji. Aby to zrobić, musisz dobrze zrozumieć swój horyzont inwestycyjny, czyli jak długo, dni lub miesiące chcesz pozostać na rynku. Na tej podstawie możesz wybrać optymalną strategię. Co wybierasz: krótkoterminową spekulację, średnioterminową spekulację czy długoterminową strategię inwestycyjną?

Długoterminowa inwestycja

Zacznijmy od inwestowania długoterminowego, które jest najłatwiejsze do wytłumaczenia i najlepsze dla początkujących.

Inwestorzy długoterminowi muszą mieć dogłębną wiedzę na temat projektów, w które inwestują. Nie ma znaczenia, jaką wirtualną walutę kupisz. Spójrz i przeanalizuj, co będzie z Tobą za 5 lub 3 lata (w zależności od horyzontu inwestycyjnego) i sam zdecyduj, co jest najważniejsze, gdy kryptowaluty spadają.

Strategia transmisji

To jest średnia cena zakupu. Aktywa mają średnią cenę zakupu, chociaż zawsze można je kupić po różnych cenach. Jest to średnia cena zakupu tych aktywów. Na przykład, jeśli kupiłeś bitcoina o wartości 20 000 USD, a następnie kupiłeś go za 10 000 USD, średni zakup wyniósłby 15 000 USD. Powiedzmy, że kupiłeś 1 bitcoina (20 000 $) i włożyłeś go do portfela, bitcoin spadł do 10 000 $, a następnie wzrósł do 20 000 $. Jeśli kupisz dodatkowe bitcoiny o wartości 10 000 $, wygrasz, gdy cena bitcoinów osiągnie 20 000 $. Dlatego średnioterminowa strategia inwestycyjna jest najłatwiejsza dla początkujących. Najskuteczniejsi inwestorzy na giełdzie stosują strategię pośrednią. Na przykład Warren Buffett jest jednym z nich, zawsze poszerza swoje portfolio i kupuje nowe akcje, kiedy ląduje.

Kiedy sprzedać

Powiedzmy, że mamy znaczącą obecność w przestrzeni kryptowalut. Następnie zdecydujmy, kiedy „oczyścić”, jak mówią handlowcy i inwestorzy, kiedy sprzedać. Najprostszą i najskuteczniejszą strategią jest drabina. Jeśli sprzedajesz stopniowo w miarę wzrostu Twojej kryptowaluty. Zdecyduj, na jakim poziomie chcesz sprzedawać. Załóżmy na przykład, że za każde 50% wzrostu ceny kryptowaluty sprzedajesz 20% swojego portfela, pozostawiając 5%. Lub możesz zatrzymać 10% dla siebie, wcale go nie sprzedawać i zatrzymać na długi czas.

Gdzie chcesz robić zakupy?

Oceny giełdowe można znaleźć na stronie internetowej CoinMarketCap. Dwie największe i najbardziej zaufane giełdy to Binance i ByBit. Kiedy zarejestrujesz się na Binance za pomocą naszego linku, otrzymasz dożywotnią zniżkę 20% na opłaty transakcyjne (jest to największa zniżka, ale nie każdy ją otrzymuje). Wprowadź kod „dsxxzzyfp” podczas rejestracji w Binance na swoim telefonie. Kiedy zarejestrujesz się w ByBit za pomocą naszego linku Google, możesz otrzymać premię rejestracyjną w wysokości do 600 $ (znajdującą się w sekcji „Moje nagrody”). Wszystkie bonusy są ważne tylko wtedy, gdy zarejestrujesz się za pomocą powyższego linku.

Żywy

Inwestuj tylko w projekty, które znasz iw które wierzysz na przyszłość. Wykorzystaj w pełni tę okazję rynkową bez ugrzęźnięcia w krótkoterminowej zmienności rynkowej. Rynek zawsze stwarza możliwości zarobku. Po prostu bądź przygotowany na czekanie. Jeśli spojrzysz na wykres, na pewno zobaczysz fale. Oznacza to, że tabela zawsze idzie w górę po tym, jak spada. Nie ma sposobu, aby zgadnąć, jakie spadki nastąpią na wykresie, aby wzrosnąć. Więc jeśli kupujesz więcej za każdym razem, możesz czerpać zyski z każdej akcji o wartości dodanej. Oczywiście należy pamiętać, że inwestowanie w wirtualne waluty wiąże się z ryzykiem.

Komentarze (0)