Historia CLEVELAND z kryptowalutami jest krótka i w dużej mierze inspirująca.

Kandydaci do Senatu Ohio zajmują pozycje kryptograficzne 02 / 05 / 22 Bartosz Paluch Goście: 430 Ocena:

Kandydaci do Senatu Ohio zajmują pozycje kryptograficzne
Chociaż jest mało prawdopodobne, aby polityka kryptograficzna wpłynęła na wynik wtorkowej prawyborów, jej udział wśród kandydatów dobrze wróży wpływowi branży w stolicy kraju.

CLEVELAND – Ohio ma długą historię sukcesów na polu żelaza i stali, mniej w bajtach i bitach, a jego historia z kryptowalutami jest krótka i w dużej mierze aspiracyjna.
W 2018 roku Ohio stało się pierwszym stanem USA, który umożliwił firmom płacenie podatków w kryptowalutach. Niecały rok później program ten zakończył się, gdy prokurator generalny stanu Ohio uznał go za nielegalny. Mniej więcej w tym samym czasie Cleveland wzbudził nadzieje na odnowienie znaczenia gospodarczego, przekształcając się w cel blockchain. Te sny zblakły, gdy wystartowały miasta takie jak Miami.
Kiedy więc republikański senator USA Rob Portman ogłosił na początku 2021 r., że przejdzie na emeryturę, tworząc wolne miejsce w 2022 r., wydawało się to mało prawdopodobne w cyklu wyborczym obfitującym w kryptowaluty.

Jednak konkurs na jego następcę, wśród najbardziej znanych i najdroższych głównych wyścigów w kraju, obejmuje kilku kandydatów powiązanych z kryptowalutami, w obu partiach i wśród liderów.
Chociaż jest mało prawdopodobne, aby polityka kryptowalutowa wpłynęła na wynik wyścigu, zdanie kandydatów na temat tej technologii dobrze wróży wpływowi branży w Waszyngtonie.

Pole republikańskie

Po tym, jak historycznie „fioletowy” elektorat Ohio przesunął się aż do Donalda Trumpa w ostatnich wyborach prezydenckich o osiem punktów w 2020 roku, ktokolwiek wygra prawybory republikanów we wtorek, prawdopodobnie zajmie wolne miejsce w Senacie.
Sondaż pokazuje JD Vance'a i Josha Mandela na szczycie zatłoczonego pola kandydatów. Mandel jest znanym imieniem dla tych, którzy śledzili politykę lub krypto w Ohio. Pełnił funkcję przedstawiciela stanu i skarbnika stanu (wdrożył program płacenia podatków w krypto), następnie zabezpieczył przypis w historii kryptopolityki jednym tweetem głoszącym jego wizję dla Ohio: „pro-Boga, pro-rodziny, pro-bitcoin.” Oczywiście kibice mogą przekazać darowiznę na jego kampanię w krypto.
Vance, choć mniej głośno popiera krypto w swojej kampanii, posiada znaczną ilość BTC (Mandel nie zgłosił posiadania żadnego krypto w sierpniu 2021 r.). Vance jest również mocno wspierany przez Petera Thiela, który niedawno wyraził swoje poglądy na temat moralnego imperatywu adopcji bitcoinów i zawstydził krypto-sceptycznych liderów finansowych.

Thiel przekazał 13,5 miliona dolarów na rzecz super PAC Vance'a, z czego 10 milionów było przed niedawnym poparciem byłego prezydenta Trumpa. Wsparcie inwestora venture capital i współzałożyciela PayPala prawdopodobnie utrzymało szanse Vance'a, gdy jego kampania miała problemy.
Poparcie Trumpa uczyniło autora „Hillbilly Elegy” czołowym pretendentem. Dżokej o to poparcie był wyścigiem w wyścigu. Mandel, Vance i inni republikańscy rywalizowali o przychylność Trumpa. Odkąd go otrzymał, Vance odnotował szybki wzrost w sondażach.
Jako prezydent Trump nazwał bitcoin oszustwem, ale to nie powstrzymało Mandela ani Vance'a (lub Thiela) przed publicznym popieraniem kryptowalut, podkreślając, że kryptowaluty nadal stanowią naprawdę dodatkowy problem.
Dla Vance'a i Mandela (i Thiela) ich zainteresowanie kryptowalutami wydaje się być co najmniej tak samo ideologiczne, jak finansowe. To broń do odrzucenia postrzeganej klasy rządzącej. Jeśli obecne kontrole finansowe są sfałszowane przez klikę elit bez posłuszeństwa wobec Ohioans, krypto oferuje alternatywę.
„Ostatecznie rzecz, o którą naprawdę się martwię, to fakt, że mamy gospodarkę sfałszowaną przez rząd, aby faworyzować specjalne interesy” – powiedział Vance CoinDesk. „Świat kryptowalut jest bardzo nowy, ale może zapewnić drogę do tworzenia dobrobytu, której nie będą kontrolować specjalne interesy w Waszyngtonie”.

Komentarze (0)