Keno – jak grać? Poradnik na temat gry w keno

Keno to świetne rozwiązanie dla każdej osoby chcącej uprawiać hazard. Interesują Cię gry charakteryzujące się szybką rozgrywką?

Nie lubisz ryzykować zbyt wiele pieniędzy? Jeśli tak, Keno okazać może się dla Ciebie odpowiednią grą. Dlaczego? Po pierwsze łatwo jest się nauczyć zasad panujących w grze.

Keno nie wymaga również (dla osób początkujących) posiadania jakichkolwiek strategii i zrozumienia. Grać w Keno możesz w barach, restauracjach, kasynach, a ostatnio również i w sieci, bez wychodzenia z domu.

Jeśli Twój numer zostanie wylosowany, wygrywasz – to proste!

Keno posiada w sobie elementy bingo, pokera oraz ruletki. Dlatego też, jeśli kiedykolwiek miałeś styczność z powyższymi grami, spokojnie i w parę chwil nauczysz się zasad panujących w tej grze.

Ranga Casino Bonus Przejrzeć Odwiedzić
1 5 darmowych spinów bez depozytu Przejrzeć Odwiedzić
2 600 PLN 100% bez depozytu Przejrzeć Odwiedzić
3 POBIERZ SWOJE
6400ZŁ ZA DARMO
Przejrzeć Odwiedzić
4 Uzyskaj 22 darmowych spinów
50% aż do 222€
Przejrzeć Odwiedzić
5 10 darmowych spinów
+ 100% bonus od pierwszego depozytu
Przejrzeć Odwiedzić
6 Bonus 4000 PLN + 1000 LV spins Przejrzeć Odwiedzić

Jak grać w Keno? Zakładając, że planujesz grać online najtrudniejsza część całej rozgrywki została już za Ciebie rozwiązana – karty do gry dostępne będą automatycznie po zalogowaniu się do danej strony internetowej.

Gra w Keno odbywa się za pomocą typowania liczb na kartach, które zazwyczaj numerowane są od 1 do 70. Niemniej jednak pamiętać należy, że niektóre loterie posiadać mogą różniącą się wersję Keno.

Niektóre posiadać będą specjalne bonusy, a inne – jackpoty.

Jak wytypować numery keno?

Po Prostu zaznacz wybrane numery na swojej karcie Keno. Karta posiadać będzie zazwyczaj 7 kolumn oraz 10 rzędów. Co więcej, karta tłumaczyć również będzie ile danych liczy będziesz mógł wytypować na poszczególnej karcie.

W zależności od gry, zasady keno pozwalają Ci na wybór od 10 do 20 numerów na jednej karcie. Pamiętaj – nie ważne ile numerów wytypujesz – koszt jednej karty zawsze będzie taki sam.

Dlatego też zalecane jest, aby za każdym razem wytypować maksymalną liczbę dostępnych liczb.

W zależności od organizatora loterii, możliwe jest również wybranie okresu gry (ilości losowań danej karty) oraz automatycznego wyboru liczb – w takim przypadku komputer sam wybierze za Ciebie losowe liczby.

keno zasadyWażnym aspektem gry w keno jest określenie ilości pieniędzy, jakie chcesz przeznaczyć na wybrane numery oraz ile gier chcesz zagrać.

Na przykład, jeśli chcesz postawić 10 zł na 7 gier, całość opłaty wynosić będzie 70 zł. Naturalnie, im więcej pieniędzy postawisz na jeden zakład, tym bardziej lukratywna okazać się może ewentualna wygrana.

Na jakiej zasadzie wybierane są numery keno?

Numery Keno losowane są przypadkowo, spośród danej puli zawartej w danej maszynie losującej. W przypadku rozgrywki prowadzonej online, numery generowane są w oparciu o skomplikowane programy RNG (z angielskiego Random Number Generator).

Taki program powinien być również certyfikowany, a część kasyn/loterii udostępnia na swojej stronie internetowej pełną dokumentację oraz poświadczenie posiadania odpowiedniego certyfikatu.

Wypłata wygranej uzależniona jest od tego, ile danych numerów trafiłeś poprawnie. W niektórych przypadkach, postawienie nawet 1 zł może przełożyć się na dziesiątki tysięcy – wszystko uzależnione jest od posiadanego szczęścia.

W zależności od organizatora loterii wypłata z Keno wynosi zazwyczaj od 70 do 80% wkładu. Twoim celem jest być jak najbliżej 100%, jak tylko jest to możliwe. Podsumowując, warto jest się kierować następującymi zasadami:

 • Wybierz odpowiedniego dla Ciebie organizatora gry
 • Zapoznaj się szczegółowo z zasadami Keno
 • Sprawdź, czy dany organizator loterii posiada wszelkie wymagane pozwolenia i certyfikaty
 • Zawsze staraj się wypełnić maksymalną ilość dostępnych numerów
 • Określ kwotę oraz ilość zakładów, które chcesz grać

LVbet

 • 1200+ Mobile Slots
 • Szybkie wypłaty
 • Wiele różnych promocji i nagród

Wskazówki i strategie na temat gry w Keno

Pewnie zastanawiasz się jak grać w Keno aby wygrać. Co prawda wygrana w tej grze uzależniona jest głównie od szczęścia, ale możliwe jest zwiększenie swoich szans na wygraną, kierując się odpowiednimi wskazówkami oraz posiadając strategie.

 • Czytaj zasady keno – Po pierwsze, jeśli nie czujesz się pewnie podczas gry w Keno, koniecznie zapoznaj się dokładnie z zasadami rozgrywki oraz możliwościami, jakie gra keno oferuje. Mając to opanowane, warto jest je przetestować, grając za darmo. Niektóre kasyna oraz loterie posiadają bowiem możliwość gry za darmo.
 • Nie przejmuj się zbytnio tym jakie liczby wybierasz – wynik danej gry jest zawsze losowy. Wybierając szczęśliwe liczby, nie przyczyni się to do zwiększenia Twoich szans na wygraną. Jeśli masz problemy z wybraniem swoich liczb, zawsze skorzystać możesz z losowego generatora zamieszczonego na stronie internetowej danego organizatora.
 • Kontroluj ryzyko – W zależności od tego, w jakim kasynie grasz, prawdopodobnie będziesz przegrywał częściej niż wygrywał. Dlatego też lepiej jest obstawiać małe stawki.
 • Zwolnij – Jednym z największych różnic między kasynem a Keno jest to, że w Keno gra się naprawdę szybko. Zazwyczaj (szczególnie podczas grania w Keno online) grać będziesz mógł bez przerwy oraz tak długo, jak tylko będziesz miał na to ochotę.

Podsumowanie

Keno to bardzo popularna i łatwa do opanowania gra, która jednocześnie okazać się może bardzo dochodowa małym nakładem finansowym. Jeśli jesteś osobą, która nie lubi ryzykować dużej ilości pieniędzy, Keno okazać może się strzałem w dziesiątkę.

Posiadając wiele podobieństw do innych gier tego typu, Keno praktycznie sprowadza się do jednego – wytypowania liczb oraz wygranej.