Oto lista znanych przysłów finansowych, które uważam za bardzo istotne.

Najlepsze przysłowia finansowe 18 / 05 / 22 Bartosz Paluch Goście: 437 Ocena:

To przysłowie było pierwotnie przeznaczone dla armii, ale doskonale pasuje do świata handlu. Wiele osób przychodzi na rynki finansowe z zamiarem wzbogacenia się i zarobienia fortuny w jak najkrótszym czasie. Następnie wykorzystują wysoką dźwignię, aby szybciej zarabiać i zawsze obciążają swoje konto handlowe.

Oto kolejne finansowe powiedzenie z tego samego gatunku. Handel może sprawić, że zarobisz pieniądze, ale najpierw musisz przejść długą krzywą uczenia się i zdobyć doświadczenie. Aby stać się dobrym traderem i mieć nadzieję na zarobienie pieniędzy, potrzeba kilku lat.

Zarządzanie ryzykiem

Na giełdzie obowiązują dwie podstawowe zasady. Po pierwsze nie przegrać, po drugie nigdy nie zapomnieć pierwszego. (Warren Buffett)

Zarządzanie ryzykiem (zarządzanie majątkiem) jest ważnym elementem sukcesu handlu. Na dłuższą metę nie będziesz w stanie zarabiać, jeśli nie będziesz chronić swojego kapitału. W handlu Twoje pieniądze są Twoim instrumentem handlowym. Jeśli ją zgubisz, nie będziesz już mógł pracować. Zanim pomyślisz o zarabianiu pieniędzy, zastanów się, jak ich nie stracić! Umieść stop loss na wszystkich swoich pozycjach i nigdy nie ryzykuj zbyt dużego kapitału w jednej transakcji.

Jeśli nie wierzysz już w swój scenariusz, zmniejsz swoją pozycję, nie czekaj na rynkowy cud. Rynek nigdy nie da ci prezentu (lub bardzo rzadko). Musisz wiedzieć, jak szybko zmniejszyć straty. Problem w tym, że wielu początkujących traderów nie chce stracić. Zaakceptowanie tego jest pierwszym krokiem do wygranej w handlu. Przegrane transakcje są częścią handlu. Zawsze używaj stop lossa i nigdy go nie przesuwaj (chyba że masz zysk).

Aktywny inwestor musi zrozumieć tę zasadę: musi nauczyć się pozostawać nieaktywnym (Honoré de Balzac)

To jedno z przysłów finansowych, o którym nigdy nie powinieneś zapominać. W handlu musisz nauczyć się być cierpliwym i nie chcieć być w sytuacji przez cały czas. Brak pozycji to już zajmowanie pozycji! Powinieneś otwierać pozycję tylko wtedy, gdy mówi ci o tym strategia handlowa i NIGDY nie robić wyjątku. W finansach jeden błąd może wystarczyć, aby cofnąć tygodnie lub miesiące wysiłku. Lepiej być poza rynkiem niż na nim ze stratami.

Jeśli stałem się bogaty, to dlatego, że pozwalam innym zarabiać po mnie (baron Rothschild)

Doskonała lekcja handlowa od słynnego bankiera. Oczywiście oznacza to, że nie możesz sprzedawać drogo i kupować tanio. Musisz umieć nie być zbyt chciwym, nie ciągnąć zbyt mocno liny, nie ulegać euforii.

To powiedzenie finansowe, które często słyszymy, gdy mówimy o globalnych rynkach akcji. Kiedy rynki finansowe są w stanie euforii, tworzy się bańka. Bąbelki zawsze pękają, jedyne czego nie wiemy to kiedy... Rynki finansowe podążają za cyklami, to fakt. Akcje finansowe nie mogą rosnąć w nieskończoność. Pamiętaj o tym, im szybszy wzrost, tym trudniejszy upadek.

Większość ludzi interesuje się akcjami, gdy wszyscy inni są zainteresowani. Czas kupować, kiedy nikt nie chce kupować. Możesz kupić tylko to, co jest popularne. (Warren Buffett)

Gdy media zaczynają mówić o nazwie, jest już za późno. Przykładem jest złoto. Ostatnie 6 razy Wall Street Journal pojawiło się w nagłówkach o tym, że czas kupić złoto, w ciągu 6 miesięcy od spadku ceny. Nie powinieneś kupować, gdy rynek jest bardzo byczy (zbyt duża zaliczka została już dokonana), ale gdy rynki są niedźwiedzie. To tutaj znajdujemy najlepsze okazje na giełdzie, gdzie możemy kupić niedowartościowane papiery wartościowe.

Prawdziwe szaleństwo to robienie tego samego w kółko i oczekiwanie innego wyniku

To finansowe powiedzenie powinno zostać wysłane do wszystkich nowych handlowców. Większość z nich nigdy nie wątpi w siebie, gdy niszczą konto handlowe. Często mówią sobie, że po prostu mają pecha. Nie, szczęście nie ma z tym nic wspólnego, jeśli zgoliłeś swoje konto, popełniłeś błędy. Jeśli nie wątpisz w siebie, jeśli nie starasz się uczyć na swoich błędach, nie ma sensu ponownie wpłacać środków, nadal stracisz pieniądze.

"Naszym celem jest znajdowanie nietypowych firm po regularnych cenach, a nie zwykłych firm po nietypowych cenach." Warren Buffett

To jest złota zasada inwestowania na giełdzie. Większość ludzi popełnia błąd, skupiając się tylko na cenie, ale to, co tworzy wartość, co sprawia, że Twoja transakcja jest zwycięska na dłuższą metę, to biznes. Powinien mieć solidne podstawy i mieć bardzo dobre perspektywy rozwoju. To właśnie tworzy wartość. To są firmy, które zobaczą wzrost cen akcji, a reszta odbierze okruchy tylko podczas hossy.

Inwestorzy często kupują firmy, które zawiodły na giełdzie. Jeżeli cena papieru wartościowego nadal spada, to jest powód, dla którego firma nie jest w dobrej kondycji finansowej i nie ma dobrych perspektyw rozwoju. Gra pod prąd jest jak sikanie pod wiatr.

Krótko mówiąc, strzeż się konsensusu. Konsensus jest zawsze błędny, podczas gdy podstawy są zawsze prawidłowe. Gdy wszyscy ekonomiści lub analitycy zgodzą się, rynek zrobi coś przeciwnego. Świetnym przykładem jest niedawny, całkowicie ogłoszony przypadek parytetu EUR/USD. Zakończę małym żartem, który moim zdaniem był bardzo zabawny: dlaczego stworzono ekonomistów? Aby nie tylko meteorolodzy się nie mylili

Jeśli znasz inne osoby, które Ci się podobają, udostępnij je!

Komentarze (0)