Najlepsze platformy transakcyjne – porównanie 2022

Platforma handlowa - 2022 27 / 04 / 22 Bartosz Paluch Goście: 455 Ocena: ★★★★

Czy jesteś świadomym traderem, ale chcesz zmienić brokera, aby płacić mniej prowizji lub mieć większą dźwignię?

➡️ W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce. Porównaliśmy najlepsze strony handlowe, abyś mógł znaleźć platformę, która odpowiada Twoim potrzebom; bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym.

Platforma handlowa VS broker online

Zanim przejdziesz do sedna sprawy, pamiętaj, że generalnie istnieją dwa rodzaje maklerów giełdowych:

  1. Tradycyjni brokerzy, którzy pozwalają kupować szeroką gamę produktów finansowych: akcje, fundusze inwestycyjne (UCITS) i trackery. Zazwyczaj jest to usługa, którą otrzymasz, jeśli otworzysz rachunek papierów wartościowych w banku internetowym.
  2. Korzystaj z platform transakcyjnych, które zazwyczaj oferują większą różnorodność instrumentów bazowych (akcje, indeksy giełdowe, waluty, towary itp.). To, co czyni te platformy wyjątkowymi, to to, że oferują znaczący efekt dźwigni, który pozwala na inwestowanie przekraczające pierwotną stawkę. W ostatnich latach niektóre z nich umożliwiły również kupowanie i sprzedawanie kryptowalut z dźwignią lub bez niej.

Jeśli chcesz inwestować średnio-/długoterminowo bez dźwigni finansowej, jest to raczej pierwszy rodzaj brokera, którego potrzebujesz. Możesz wdrożyć pasywne fundusze oparte na funduszach ETF zarządzanie lub dokonać własnego wyboru akcji. W tym porównaniu nie wspominamy o tych tradycyjnych brokerach, ale nasze pełne porównanie można znaleźć tutaj.

Jeśli z drugiej strony zamierzasz dokonywać regularnych transakcji z dużą dźwignią, ta witryna drugiego typu jest dla Ciebie. . Platformy te zazwyczaj specjalizują się w kupowaniu i sprzedawaniu kontraktów CFD. Rzućmy okiem na to, jak działają te produkty finansowe.

Inwestowanie w kontrakty CFD

Kontrakty CFD (kontrakty na różnice kursowe) to instrumenty finansowe, które pozwalają uzyskać znaczący efekt dźwigni, ale są bardzo łatwe w obsłudze: otrzymujesz wynik równy różnicy między ceną sprzedaży a ceną zakupu pomnożoną przez czynnik (zwane dźwignią).

Kolejną zaletą kontraktów CFD jest różnorodność możliwych instrumentów bazowych: istnieją oczywiście kontrakty CFD na akcje, a także indeksy giełdowe, waluty (Forex), surowce (metale szlachetne i przemysłowe , ropa, materiały rolnicze itp.), a nawet kryptowaluty.

Wreszcie, większość internetowych platform transakcyjnych wyróżnia się zaawansowanymi narzędziami, które oferują, w tym:

➡️ Ale nie wszystkie te platformy są takie same. W szczególności musisz zachować czujność w kwestii opłat i obsługiwanych rynków.

Zazwyczaj opłaty mają formę spreadów. Spread to różnica między ceną kupna i ceną sprzedaży w tym samym czasie. Im większy spread na platformie, tym bardziej platforma handlowa jest nagradzana po drodze.

Radzimy również, aby określić platformę, która najlepiej odpowiada Twojemu poziomowi i stylowi handlu; z witryną, która jest dla Ciebie zbyt złożona, ryzykujesz popełnieniem błędów. Bez zbędnych ceregieli, oto najlepsze platformy handlowe!

Komentarze (0)