Potrzebujesz opinii na temat Binance i jej giełdy kryptowalut? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Powiadomienie Binance: Czy warto skorzystać z tej wymiany? 20 / 04 / 22 Bartosz Paluch Goście: 450 Ocena:

Binance został uruchomiony w 2017 roku, ale ma już ponad 10 milionów użytkowników. Binance od początku oferuje swoje usługi w Europie. We Francji oczekuje na rejestrację jako PSAN (dostawca usług zasobów cyfrowych). Chcieliśmy wiedzieć więcej.

Czy Binance jest naprawdę bezpieczny? Czy możemy zaufać Binance i jej portfelowi, aby przechowywać tam nasze tokeny? Jakie są jego opłaty? Jakimi kryptowalutami można handlować na Binance?

Zaczniemy od razu od podsumowania recenzji Binance :

- Obowiązek utrzymania VNB dla różnych usług i świadczeń.

Opinia Binance: plusy, minusy.

Nasza opinia o Binance jest pozytywna. Binance oferuje różnorodne narzędzia handlowe, od najbardziej złożonych do najprostszych, dzięki czemu wszystkie profile mogą czuć się komfortowo na swojej platformie. Kolejny niepodważalny plus: wiele usług i produktów finansowych, z których część może być jednak ryzykowna dla początkujących profili. Wierzymy, że Binance jest niezbędną platformą, o ile początkowo unikasz produktów lewarowanych, które zwiększają Twoje szanse na utratę kapitału.

Jakie są zalety Binance? Naszym zdaniem jedną z dużych zalet Binance jest doskonała obsługa klienta. Posiadając już doskonałą reputację w zakresie wsparcia technicznego, Binance polega na wysokiej jakości wsparciu ze strony francuskich klientów. Czasy reakcji są krótkie, nawet podczas wyścigu byków – co jest bardzo zauważalne.

Co dziwne, pierwsze odpowiedzi są udzielane automatycznie, co jest bardzo pomocne w wskazywaniu właściwych artykułów w FAQ. Ale w dowolnym momencie przed ultrareaktywnym operatorem telekomunikacyjnym można się skontaktować przez e-mail.

Jakie są wady Binance? W naszej recenzji Binance zauważyliśmy jeden potencjalnie negatywny aspekt - bezpieczeństwo. W tej konkretnej kwestii Binance zbiera dziś świetne recenzje w prasie branżowej. Jednak Binance miał w niedawnej przeszłości pewne luki w zabezpieczeniach. Ostatni raz, w maju 2019, przyniósł stratę około 7000 BTC! Jednak Binance uspokoiło się, drastycznie zmieniając swoje zabezpieczenia, a następnie tworząc fundusz kompensacyjny, aby zrekompensować klientom dotkniętym takimi zakłóceniami.

Czy Binance można zaufać?

Tak, Binance można zaufać. Z jednej strony bezpieczeństwo jest tam znacznie wyższe po poważnym „hackowaniu” w maju 2019 r., w wyniku którego platforma straciła ponad 7 000 BTC. Z drugiej strony, ponieważ Binance od 2018 roku posiada fundusz rozliczeniowy SAFU (Safe Assets for Users), którym rekompensuje użytkownikom dotkniętym kradzieżą kryptowalut. Jednak nie wszystko jest idealne i niektóre problemy z Binance wymagają ostrożności.

Czy Binance jest bezpieczne? Naszym zdaniem Binance to niezawodna platforma. Jest to bezpieczna platforma pod względem przechowywania, ponieważ większość zasobów kryptowalut jest przechowywana „na zimno”, tj. odłączona od Internetu i niedostępna dla prób włamań. Ulepszone protokoły utrudniają nieautoryzowany dostęp do konta. Kolejny ważny aspekt: wypłaty są szybkie , a platforma nie jest znana z blokowania wypłat w nieodpowiednim czasie.

Czy Binance to bezpieczna giełda? Naszym zdaniem Binance to bezpieczna giełda, a tym samym niezawodna platforma. Po pierwsze dlatego, że Twoje pliki kryptograficzne (klucze prywatne) są przechowywane głównie na nośnikach pamięci niepodłączonych do Internetu, więc są trudne do złamania. Z drugiej strony dostęp do kont chroniony jest dwuetapowym logowaniem (hasło + kolejne hasło przesłane na Twój telefon komórkowy).

Recenzja Binance: Regulamin brokerów.

Licencjonowany na Kajmanach i Seszelach: Zarejestrowany jako firma inwestycyjna w tych 2 krajach bez licencji PSAN od AMF: Binance nie jest członkiem zarejestrowanym jako uczestnik brokera kryptograficznego w AMF. W przypadku sporu odwołanie się do Ombudsmana AMF nie będzie możliwe w funduszu rozliczeniowym SAFU: fundusz ten, liczony od 10% dochodu z opłat platformy, służy do zwrotu użytkownikom strat związanych z awariami IT, w większości kryptowalut przechowywanych „na platformie” „zimnych”: tj. przechowywanych w portfelach, które nie są połączone z Internetem, a tylko bardzo niewielka część zasobów kryptowalut platformy jest wystawiona na ruch internetowy.

Naszym zdaniem Binance można uznać za platformę niezawodną, choć istnieją pewne elementy, które wymagają ostrożności. Pierwszym elementem jest nieobecnośćdokładna siedziba, co uniemożliwia dokładne określenie, jakie ramy regulacyjne mają zastosowanie do platformy. To prawne rozmycie może być problematyczne, jeśli zostanie zakwestionowane. Drugim elementem jest historia luk w zabezpieczeniach (marzec 2018 r., maj 2019 r.), choć za każdym razem platforma mocno inwestowała w rekompensaty dla dotkniętych nią użytkowników.

Komentarze (0)