Recenzja vivo Y31: miła aktualizacja Telefon o dobrych i ważnych cechach.

Recenzja vivo Y31: miła aktualizacja 08 / 05 / 21 Bartosz Paluch Goście: 503 Ocena:

Nowy telefon vivo Y31 ma wszystko, czego potrzebujesz: ma duży ekran o wysokiej rozdzielczości, baterię o dużej pojemności, wiele aparatów na każdą okazję, a także przydatne elementy w postaci USB Type-C, NFC, a nawet radia FM. Smartfon zastąpił vivo Y30, o którym mówiłem latem ubiegłego roku:
Recenzja vivo Y30: Quad Camera stulatków
W tym czasie oczywiście nie doszło do rewolucji w świecie smartfonów, ale vivo ulepszyło stary model pod względem wielu parametrów i warto o tym porozmawiać.

Duży ekran i smukła obudowa

Telefon ma solidny format, jest duży, ale nie jest bardzo ciężki, a grubość obudowy jest bardzo umiarkowana według standardów kolegów z klasy. Mimo to wewnątrz vivo Y31 kryje się bateria o solidnej pojemności 5000 mah, a grubość smartfona 8,38 mm to trochę jak na telefon z tak dużą baterią.
Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media
W ciągu ostatnich kilku lat musiałem pogodzić się z faktem, że małe telefony już nie robią: wszyscy koledzy z klasy vivo Y31 są duzi i trzeba będzie zapomnieć o zarządzaniu jedną ręką. A ponieważ kupujący wolą telefony z dużymi wyświetlaczami, kompaktowe modele należą już do przeszłości.
Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media
Oprócz cienkiej obudowy telefon ma również przyjemny dla oka gradientowy tył z gładko zaokrąglonymi krawędziami. Nie jest śliska, a kiedy trzymasz telefon, palce spoczywają na płaskich bokach. Jeśli nagle dusza nie leży na niebieskawych przelewach, możesz wybrać bardziej klasyczną opcję w kolorze czarnym. To prawda, że w tym przypadku obudowa nie będzie matowa, ale błyszcząca: zadrapania są nieuniknione.
Po lewej jest vivo Y31, a po prawej vivo V20. Obok droższego V20 nowość wygląda dobrze, nie można od razu powiedzieć na zdjęciu, który z telefonów ma wyższą klasę. Foto: Aleksander Bywaniec

Wylsacom Media

Z konkretnych punktów podkreślę lokalizację skanera linii papilarnych. Jest po prawej stronie, a jeśli jesteś praworęczny, to jest w porządku, ale jeśli główna ręka jest lewa, to raczej jej nie polubi. Skaner nie jest tępy, ale nie jest huraganowo szybki i czasami zdarzają się fałszywe alarmy. Jako opcja pomocnicza możesz włączyć odblokowywanie twarzy, ale ta metoda nie jest już tak niezawodna.
Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media
Wyświetlacz z wycięciem kropli i cienkimi ramkami
Ramki wyświetlacza mają umiarkowaną Grubość, z wyjątkiem tego, że Wcięcie w dolnej części jest duże, ale nie jest flagowe. Wycięcie pod przednią kamerą jest małe i schludne, jeśli umieścisz ciemny obraz tła, będzie on ogólnie niewidoczny.
Alternatywnie wycięcie można ogólnie ukryć za pomocą opcji oprogramowania. Jak na mój gust, zeszłoroczny vivo Y30 wyglądał bardziej interesująco: w rogu znajdował się przedni aparat.
Przód w vivo Y30 znajdował się w małym otworze
Przekątna jest oczywiście duża: 6,58 cala, przy rozdzielczości 1080 × 2408 punktów. Ekran IPS nie ma największego marginesu jasności, w przeciwnym razie nie ma na co narzekać. Ma wyraźny obraz, rozdzielczość jest wysoka, na tle zeszłorocznego vivo Y30 postęp jest oczywisty, a na tle kolegów z klasy vivo Y31 wygląda pewnie.
Kamery: jeden z przodu i trzy z tyłu
Blok z trzema komorami znajduje się na wystającej platformie, miejsce jest takie, że przypadkowo nie dostaniesz tam palca, więc nie będzie poplamionej powierzchni. Konstrukcja bloku przywołuje myśli o droższej serii vivo x50-ciągłość i tak dalej.
Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media
Z trzech aparatów najczęściej korzystałem z głównego aparatu 48 MP: przyda się na każdą okazję. To prawda, że domyślnie ustawiony jest tryb 12 MP: jak zwykle kilka pikseli łączy się w jeden, aby uzyskać ostrzejszy obraz z mniejszą ilością szumów. W ciągu dnia, nawet przy pochmurnej pogodzie, zdjęcia są dobrej jakości, telefon jest zadowolony ze zdjęć.
W zależności od sytuacji można użyć dwóch dodatkowych modułów: jeden jest potrzebny do obsługi głębi kadru podczas robienia portretów, a drugi służy do robienia zdjęć makro. Ale ma tylko 2 MP-jakość jest niska, łatwiej jest strzelać do głównego aparatu, a następnie wyciąć część kadru.
Obiektyw makro jest w stanie ustawić ostrość na bardzo małej odległości, ale jakość zdjęć jest bardzo średnia, więc ten obiektyw prawdopodobnie nie będzie poszukiwany
Telefon ma tryb nocny — o ile pamiętam, vivo Y30 go nie miał. Sceny przy słabym oświetleniu radzą sobie teraz lepiej: więcej szczegółów i mniej artefaktów.
Na topie wyraźnie widać zaletę trybu nocnego: tekst na lewym zdjęciu czyta się znacznie lepiej. Po lewej - z trybem nocnym, po prawej-bez niego
Z trybem nocnym:
Bez trybu nocnego:
Przedni aparat 8 MP zapewnia dobre zdjęcia selfie z wyraźnym obrazem, ale wszystko zależy od sytuacji. W pomieszczeniu, nawet w jasnym świetle, nie zawsze uzyskuje się udaną ramkę. W razie potrzeby możesz wypróbować efekty miękkie, symulując warunki oświetlenia studyjnego.
Sprawdzanie w testach
Smartfon otrzymał dobrze znany procesor Qualcomm Snapdragon 662, który jest regularnie spotykany u kolegów z klasy. Na przykład jest to samo w POCO M3, ale w momencie testowania M3 nie był pod wrażeniem działania systemu:
Przegląd
Recenzja poco M3: poznaj gościa ze świata Xiaomi
Aleksander Bywaniec
2 lutego 2021 roku
W testach sytuacja jest w porządku, telefon może nie być graczem, ale możesz grać w wszystko, jeśli nie przesadzisz z ustawieniami grafiki i wybierzesz średnie parametry. Testy na trottling telefon nie podoba, pod obciążeniem vivo Y31 zwisa.
Vivo Y31 ma własną powłokę Funtouch OS 11, która ukrywa Androida 11. Jest bardzo rozbrykany, działa energicznie i nie zwalnia, a jeśli chcesz, możesz indywidualnie dostosować telefon do siebie, używając motywów lub różnych animacji.
Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media
Wbudowana pamięć to 128 GB, jest też taca na microSD, a pamięć RAM to 4 GB. Moim zdaniem wystarcza to do niezbyt wymagających zadań, ale przy aktywnym korzystaniu ze smartfona wydaje się, że pamięć RAM jest zamknięta.
Głośnik znajduje się na dolnym końcu, jest dość dźwięczny, ale jakość nie świeci.

Kontaktujemy się

Przejrzyjmy możliwości komunikacyjne. Na miejscu znajdują się dwa gniazda kart SIM, można jednocześnie zainstalować kartę pamięci bez poświęcania dodatkowej karty SIM. Ponadto, Dla Dodatkowej Ochrony, taca jest uzupełniona gumową uszczelką, aby przypadkowo wilgoć nie dostała się do środka. Jest NFC, dwuzakresowe Wi-Fi i Bluetooth 5.0.

Czas pracy

Nie musisz martwić się, czy telefon dotrze do wieczora na jednym ładowaniu. Bateria 5000 mAh wystarcza do bardzo aktywnego korzystania z telefonu w ciągu dnia. Wytrzymuje około 5,5 do 6 godzin grania, a tryb oglądania filmów na YouTube rozładowuje się o około 10% na godzinę. Dlatego wieczorem zawsze pozostaje przyzwoity zapas, nie pozostaniesz bez połączenia.
Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media
Aby szybko naładować Telefon, używany jest kompletny zasilacz 18 W, jest podłączony do złącza USB Type-C, cały proces zajmuje półtorej godziny. Biorąc pod uwagę baterię o dużej pojemności, jest to dość szybkie.
Foto: Aleksander Bywaniec / Wylsacom Media

Koszt

Telefon jest już w sprzedaży, vivo Y31 kosztuje 14 990 rubli. W zestawie znajduje się Ładowarka, Kabel, a także silikonowa obudowa.
Ilustracja: Svetlana Chuvileva / Wylsacom Media

Opinia

W niektórych momentach zeszłoroczny vivo Y30 wyglądał bardziej interesująco: na przykład bardziej podobał mi się wygląd przedniego aparatu. Wyświetlacz bez wycięcia jest rzadkością w przypadku niedrogiego telefonu. Telefon oferował również opcjonalny moduł ultraszerokokątny, ale Y31 go nie ma.
Jednocześnie pod względem większości parametrów nowy vivo Y31 omija swojego poprzednika. Teraz telefon ma większy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. To powiedziawszy, nadal jest tak dobra Autonomia, ale obudowa stała się cieńsza. Wzrosła również wydajność, Wbudowana pamięć jest oferowana dwa razy więcej. Poprawiono jakość fotografowania w głównym aparacie — ogólnie miłe ulepszenia uwagi.
A na tle kolegów z klasy również wygląda dobrze, szczególnie po ostatnim spadku ceny.
DANE TECHNICZNE
System Operacyjny: Funtouch OS 11;
Ekran: 6,58 cala, 2408 × 1080 (FHD+), IPS;
Procesor: Qualcomm Snapdragon 662;
Pamięć RAM: 4 GB;
Pamięć własna: 128 GB;
Aparat z przodu: 8 MP (f/1.8);
Główny aparat: główny 48 MP (f/1.79) + 2 MP (f/2.4) + 2 MP (f/2.4);
Komunikacja: Wi-Fi 2,4 i 5 GHz, Bluetooth 5.0, USB Type-C, NFC, dwie karty SIM;
Bateria: 5000 mAh;
Wymiary: 163,86 × 75,32 × 8,38 mm;
Waga: 188 g.

Komentarze (0)