Bejeweled 2
Bejeweled 2

Funkcje

Oprogramowanie:
Gamesys
Kołowrotki:
5
Linie wypłat:
20
Min rozmiar monety:
0.01
Max rozmiar monety:
1
Dziczy:
Features
Automatyczne odtwarzanie:
Cons
Progresywny Jackpot:
Cons
Rozpraszać:
Features
Ocena:
4.5 / 5

Bejeweled 2 – gra którą znasz i kochasz!

Jeśli jesteś fanem gier strategiczno-logicznych opartych na diamentach, prawdopodobnie niejednokrotnie miałeś do czynienia z Bejeweled 2 online – jednej z najbardziej popularnych gier tego typu na świecie.

Wydana przez PopCap Games, Bejeweled 2 jest kontynuacją serii Bejeweled. Druga odsłona – Bejeweled 2 online, wydana została 5 Listopada 2004 roku. Następnie, 22 Listopada 2004 roku wydana została trzecia odsłona tytułu – Bejeweled 2 Deluxe.

Wersja Deluxe dostępna była głównie na platformę Xbox 360. Trzy lata później, gra doczekała się wydania na kolejną platformę – PlayStation 2. W następnych latach gra premierę miała również i na iOS, Android, PlayStation 3, Wii oraz inne.

Dzisiaj, gra dostępna jest praktycznie na każde urządzenie z dostępem do internetu – Windows, Mac, tablety oraz smartfony.

Rozgrywka oraz możliwości gry Bejeweled 2 online

Darmowa gra Bejeweled, podobnie jak jej poprzednik oraz pierwsza gra w serii, charakteryzuje się rozgrywką zorganizowaną wokół dobrze wszystkim znanym klejnotom. Każdy dostępny na planszy klejnot może być dowolnie zmieniony pozycją z sąsiadującym.

W taki właśnie sposób tworzy się ciągi składające się z przynajmniej trzech identycznych klejnotów. Stworzenie ciągu powoduje zniknięcie danych pozycji, a luka wypełniona zostanie nowymi klejnotami, spadającymi z górnej części planszy.

Tradycyjny system rozgrywki w Bejeweled 2 nie posiada żadnych ograniczeń, a rozgrywka prowadzona może być w nieskończoność – o ile jesteś w stanie odpowiednio dobrać dane pozycje.

darmowa gra bejeweled 2

Grając w opisywaną odsłonę serii, odczuć można fakt, iż gra ta nie różni się zbytnio od innych tego typu. Oferowana rozgrywka jest nadal atrakcyjna, ale dłuższe seanse z tą grą okazać się mogą nudne i monotonne, szczególnie dla osób, które ciągle poszukują nowych wyzwań.

Chcąc zniwelować ten problem, gra posiada również funkcje społecznościowe, które pozwalają grającym na zapis swoich wyników w rankingu, oraz ich usytuowanie pod względem innych grających.

Analizując grę pod kątem dzisiejszych czasów, stanowczo dostrzec można upływ czasu oraz starzejącą się oprawę graficzną. Nic w tym dziwnego – gra stworzona została w roku 2004. Niemniej jednak to nie oprawa graficzna przyczyniła się do popularności tej gry, a mechanika rozgrywki oraz dostępność.

Jakość rozgrywki jaką oferuje ta gra zauważona została w profesjonalnych serwisach internetowych, które skupiają się na obiektywnym ocenianiu danych tytułów. Dziesiątki pozytywnych recenzji tylko potwierdzają jakość tej gry. Społeczność szczególnie wyróżnia następujące cechy:

 • Duży wybór trybów oraz opcji
 • Dobrze znana wszystkim formuła gry
 • Dobra dynamika rozgrywki

bejeweled 2 paytable

Seria Bejeweled posiada dziesiątki klonów, które za wszelką cenę próbują imitować pierwotne założenia tej gry. Czy jest to do końca złe? Naszym osobistym zdaniem ma to pozytywny wynik – fani tego typu gier eksperymentować mogą z innymi tytułami, które niejednokrotnie próbują modyfikować rozgrywkę.

Fakt, Bejeweled 2 Deluxe nie jest grą nowoczesną, ale nadal stanowi ciekawą propozycję dla każdego gracza.

Gra zawiera dość dużą ilość funkcji oraz trybów. Wszystko opiera się na prostej zasadzie dopasowania przynajmniej trzech klejnotów tego samego typu. Część trybów posiadać będzie dodatkowe elementy, które modyfikować będą pierwotne założenia rozgrywki. Są to głównie:

 • Wprowadzenie ograniczenia czasowego
 • Tworzenie tak zwanych, wybuchowych power gemów oraz hypercube
 • Rozgrywka podzielona na poziomy

Oprócz standardowych trybów, gra posiada również trzy sekretne tryby, które odblokowane mogą być podczas grania. Pierwszy z nich nazywa się Twilight, oraz możliwy jest do odblokowania po ukończeniu 18 poziomu w trybie klasycznym.

Wyróżnia się on niższą wysokością dźwięków, zwolnioną dynamiką rozgrywki oraz ciemniejszą oprawą graficzną. Kolejny z nich – Hyper, możliwy jest do odblokowania po ukończeniu 9 poziomu w Action Mode.

W tym trybie oraz w przeciwieństwie do trybu Twilight, cała gra przyspiesza, stanowczo zwiększając dynamikę prowadzonej rozgrywki. Trzeci, najtrudniejszy do odblokowania tryb nazywa się “Cognito” oraz możliwy jest do odblokowania po ukończeniu 80 puzzli w trybie “Puzzle Mode”.

Ostatnim, sekretnym trybem jest “Original” możliwy do odblokowania jedynie w menu gry. Aby uzyskać do niego dostęp należy najechać myszą na cztery poprzednie tryby w kierunku przeciwnym do kierunku obrotu zegara.

bejeweled 2 online bonus

Największą zaletą tej gry jest prostota oraz to, iż wszystko działa płynnie i bez zarzutu. Co więcej, nawet pomimo prostej oprawy graficznej, darmowa gra Bejeweled 2 posiada bardzo wciągającą rozgrywkę Niestety, za darmo dostępna jest jedynie część funkcjonalności, a za pełną wersję gry należy będzie zapłacić.

Pamiętać również należy, iż Bejeweled 2 Deluxe oraz Bejeweled 2 to jedynie jedna z licznych odsłon serii. Całość dostępnych tytułów wygląda następująco:

 • Bejeweled (2001)
 • Bejeweled 2 (2004)
 • Bejeweled 3 (2010)

Co więcej, pierwotne Bejeweled doczekało się nie tylko całej serii, ale również i popularnych spin-offów stworzonych na oryginalnym pomyśle:

 • Bejeweled Twist (2008)
 • Bejeweled Blitz (2008)
 • Bejeweled Legend (2012 – jedynie w Japonii)
 • Bejeweled Stars (2016)

Jeśli jesteś fanem serii, bądź też interesujesz się tego typu grami, każda dostępna gra serii dostępna jest online, za darmo, oraz bez wymogu otwierania konta użytkownika.

Podsumowanie

Mówiąc wprost, Bejeweled 2 Deluxe to tak zwany “must have” jeśli jesteś fanem gier logiczno-strategicznych. Jeśli kiedykolwiek poświęciłeś tej grze parę minut, wiesz, że posiada ona coś, co sprawia, że chcesz grać w nią godzinami.

Co więcej, dzięki naprawdę wciągającej rozgrywce, minuty szybko przemieniają się w godziny. Niemniej jednak, grając w Bejeweled przez dłuższy czas prawdopodobnie odczujesz powtarzalność i przewidywalność tej gry.

Pod względem graficznym gra ta nie wypada dobrze, szczególnie jeśli porównać ją do innych, nowoczesnych odsłon tego tytułu. Jest to jednak ocena subiektywna, ponieważ część osób może uważać to za pozytywną cechę.

Dzięki swojej popularności, gra Bejeweled doczekała się całej serii, odsłon na praktycznie każdą platformę oraz wielu konkurencyjnych projektów.

Jest to szczególnie komfortowa sytuacja dla wszystkich fanów gier diamentów – mogą oni dowolnie eksplorować sieć, próbując coraz to nowszych odsłon tego typu gier.

Jeśli jesteś nowym graczem i zastanawiasz się, czy warto grać jest w tą grę, koniecznie wypróbuj jej darmową wersję.

Nie bez powodu seria Bejeweled jest aż tak popularna. Przekonaj się o tym sam już dziś!

Zagraj teraz

Dodaj komentarz