Uruchomienie pierwszego studia filmowego SEE-1 na stacji kosmicznej

Space Entertainment Enterprise – pierwsze studio filmów kosmicznych 23 / 01 / 22 Bartosz Paluch Goście: 542 Ocena: ★★★★★

Pierwsze studio filmowo-rozrywkowe w kosmosie ma ruszyć w grudniu 2024 roku.
Zajmie się tym firma Space Entertainment Enterprise (SEE), brytyjska firma medialna, która opracowuje treści na wielu platformach, podały w czwartek lokalne media.

Firma, która jest również współproducentem kolejnego filmu kosmicznego Toma Cruise'a, wyjaśniła, że będzie to moduł na stacji kosmicznej, zbudowany przez Axiom Space, i że będzie miał halę sportowo-rozrywkową, a także centrum produkcyjne. .

Dyrektor generalny operacyjny SEE, Richard Johnston, dodał w oświadczeniu, że otwarcie badania kosmicznego będzie szansą dla tych, którzy „marzyli” o przyszłości science fiction „inspirowanej Juliuszem Verne'em czy Star Trekiem”. To niesamowita okazja dla ludzkości, aby wkroczyć do innego królestwa i rozpocząć ekscytujący nowy rozdział w kosmosie” – powiedział.

Będzie mógł gościć wydarzenia sportowe, muzyczne i telewizyjne

Studio, które już nosi nazwę SEE-1, będzie służyło do nagrywania filmów, a także będzie mogło gościć wydarzenia sportowe, muzyczne i telewizyjne. W ten sposób będzie dostępny dla tych artystów i producentów, którzy chcą tworzyć treści w kontekście mikrograwitacji, odpowiednim do produkcji, nagrywania i transmisji na żywo.

Budowę przeprowadzi Axiom Space, firma, która już hołdowała przygodom, takim jak turystyka kosmiczna, i która w styczniu 2020 r. uzyskała zgodę NASA na zreformowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „SEE-1 stanowi niesamowitą szansę dla ludzkości na rozpoczęcie nowego rozdziału w kosmosie” – powiedziała współzałożycielka SEE Elena Lesnevsky, która rozpocznie kampanię finansowania projektu.

Wśród partnerów, konsultantów i doradców S.E.E. Wysokie postacie z branży medialnej obejmują byłego wiceprezesa HBO, byłego dyrektora generalnego Endemol Shine UK i byłego wiceprezesa ds. technologii w Viacom, a także banku inwestycyjnego GH Partners z siedzibą w Nowym Jorku.

„Pokaże i wykorzysta kosmiczne środowisko w niespotykany dotąd sposób”

„SEE-1 zaprezentuje i wykorzysta środowisko kosmiczne w bezprecedensowy sposób” – powiedział dr Michael Baine, główny inżynier Axiom. „Konstrukcja nadmuchiwanego modułu zapewnia niezakłóconą, ciśnieniową objętość o średnicy sześciu metrów, która może pomieścić szereg czynności, w tym najnowocześniejsze możliwości produkcji mediów na pokładzie, które uchwycą i przekażą wrażenia nieważkości”. ”.

Ze swojej strony Johnston dodał, że „stworzenie w kosmosie miejsca rozrywki nowej generacji otwiera niezliczone drzwi do tworzenia niesamowitych nowych treści i spełniania wielu marzeń”.

Firma prowadzi obecnie rozmowy na temat projektu z inwestorami i partnerami biznesowymi, a wkrótce planowana jest kolejna runda pozyskiwania funduszy.

Komentarze (0)