Srebrna prognoza: XAG - USD zmniejsza straty, ale zakończy tydzień poniżej 19.00 USD

Srebrna prognoza: XAG - USD 19 / 07 / 22 Bartosz Paluch Goście: 521 Ocena:

Srebro rośnie i zmniejsza część tygodniowych strat, ale nie wystarcza, aby zakończyć tydzień w górę; traci 3, 37% w ciągu tygodnia.
Oczekiwania inflacyjne Uniwersytetu Michigan łagodzą się z 3, 1% do 2, 8%; zauważył prezes Fed San Francisco Daly.
Kontrakty futures na rynku pieniężnym pokazują, że inwestorzy oczekują podwyżki stóp Fed o 75 punktów bazowych w lipcu i kolejnych 80 punktów bazowych do końca roku.
Srebro (XAGUSD) zmniejsza niektóre straty w czwartek pod koniec sesji w Ameryce Północnej, ale nadal nie może odzyskać bariery 19.00$ w piątek, pomimo słabości dolara amerykańskiego, która jest niższa niż 0.50%, zgodnie z indeksem dolara amerykańskiego, który jest wart 108,093, pomimo pozytywnych danych ekonomicznych USA.

XAGUSD handluje do 18.66$, przy wzroście 1.36% w piątek, w spokojnej sesji, w której biały metal spadł do 18.17$, nowego dziennego minimum, po którym nastąpił skok do dziennego maksimum 18.77$


Srebro rośnie, ale waha się pokonać 19.00$

Światowe akcje handlują z zyskiem, mimo że narracja o wysokiej inflacji i obawach przed recesją utrzymuje się. Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w czerwcu o 1% rok do roku, przekraczając prognozy. Majowe liczby wyniosły -0.3%, co pokazuje opór konsumentów. Później nastroje konsumenckie Uniwersytetu Michigan w lipcu osiągnęły 51, 1, przekraczając szacunki 49, 9 i przekraczając 50 czerwca. Badanie UoM wykazało, że oczekiwania inflacyjne w 5-letniej prognozie spadły z 3,1% do 2,8%.

XAGUSD został również wzmocniony przez spadek rentowności Skarbu USA. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wynosi 2,934%, czyli o 3 P. P. mniej. Tymczasem amerykańska krzywa dochodowości od 2 lat do 10 lat nadal zmienia się dziewiąty dzień z rzędu, co sugeruje, że inwestorzy są nadal pesymistyczni i dyskontują recesję w USA.

Z drugiej strony urzędnicy Rezerwy Federalnej skrzyżowali ścieżki z wiadomościami. Przewodniczący Fed St. Louis James Bullard powiedział, że nie będzie różnicy w podwyżce o 100 lub 75 punktów bazowych, dodając, że tempo można skorygować przed końcem roku. Później przewodnicząca Fed z San Francisco Mary Daly powiedziała, że inflacja jest zbyt wysoka, gospodarka USA jest silna, a rynek pracy pozostaje silny. Dodał, że oczekiwania inflacyjne stanu Michigan były "dobrą rzeczą" i że recesja nie jest jego podstawowym scenariuszem.

 

 

30-dniowe stopy kontraktów terminowych funduszy federalnych

W chwili pisania tego tekstu uczestnicy rynku oczekują podwyżki stóp o 75 punktów bazowych, o czym świadczą 30-dniowe kontrakty futures na stopy funduszy federalnych, i przewidują, że do grudnia 2022 r.zakończą się o około 3,45%.

O czym należy pamiętać

W przyszłym tygodniu kanadyjski program obejmie dane dotyczące rozpoczętych domów, inflacji i sprzedaży detalicznej. W Stanach Zjednoczonych kalendarz będzie wypełniony danymi na temat uruchomionych domów, pozwoleń na budowę, istniejącej sprzedaży domów, początkowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych i globalnych PMI za lipiec.

Komentarze (0)