13 największych firm na rynku światowym: zmiany cen akcji.

Zmiany wartości 13 dużych firm na dziś 05 / 01 / 22 Bartosz Paluch Goście: 775 Ocena: ★★★★★

Ford Motor-akcje Forda wzrosły o 11,7% po tym, jak firma ogłosiła plany prawie podwojenia produkcji nowego, całkowicie elektrycznego pickupa F-150.

Lightning do 150 000 rocznie do połowy 2023 roku. Firma otworzyła w tym tygodniu zamówienia na elektryczną ciężarówkę, którą wcześniej zamknęła z powodu przytłaczającej reakcji.

Warner Music Group-Warner Music sprzedał 3,9% dziennie po tym, jak firma ogłosiła sprzedaż 8,56 mln akcji przez podmioty powiązane z Access Industries. Warner Music nie otrzyma żadnych wpływów ze sprzedaży i nie sprzedaje akcji zwykłych w ofercie.

Bank of America, American Express-akcje finansowe zebrały się jako punkt odniesienia 10-letni rentowność Skarbu wzrosła. Bank of America skoczył o 3,9% po tym, jak Wells Fargo Equity Research uznał akcje za najlepszy wybór w sektorze finansowym w 2022 roku. American Express zyskał 3,2%, a Signature Bank wzrósł o 2,4% po tym, jak Wells Fargo znalazł się w czołówce.

Occidental Petroleum, Coterra Energy, Halliburton - zapasy energii wzrosły, gdy ceny ropy wzrosły, a OPEC i jego sojusznicy zgodzili się podnieść swój cel produkcji. Occidental skoczył o 7,5%, Coterra zebrał 6,9%, A Halliburton dodał 6%.

Foot Locker-akcje Foot Locker spadły o 2,6% po tym, jak JPMorgan obniżył kurs do niedowagi z neutralnego. Firma wymieniła presję kosztów i ostrzejszą konkurencję dla sprzedawcy obuwia sportowego i odzieży.

Under Armour - akcje Under Armour wzrosły o 3,6% po tym, jak Baird poprawił rating akcji na lepsze od neutralnego. Baird powiedział, że lubi akcje z " widocznymi perspektywami ożywienia koniunktury cyklicznej.”

Coca-Cola-akcje napojów wzrosły we wtorek o 1,7 proc. po tym, jak firma inwestycyjna Akcje dokonujące największych ruchów w południe: Ford, Bank of America, Occidental i inne

Guggenheim zmodernizowała Coca-Colę do kupna od neutralnego. Firma poinformowała w nocie do klientów, że firmy Coca-Coli na rynku lokalnym i rynkach wschodzących odbiły się szybciej niż oczekiwano po pandemii.

Hewlett Packard Enterprise – akcje Hewlett Packard Enterprise wzrosły o 4,3 proc.po tym, jak Barclays podniósł akcje do "Uważamy, że core Server i Storage stabilizują się i przenoszą na usługi as-a-service, podczas gdy sieci i HPC powinny odnotować solidny wzrost. Wycena jest najniższa w grupie-poinformowała firma w swoim uaktualnieniu.

General Electric-akcje GE wzrosły o 3,3% po tym, jak Credit Suisse poprawił pozycję akcji na lepsze wyniki. Akcje GE zmagały się od czasu ogłoszenia w listopadzie trójstronnego podziału, ale Credit Suisse powiedział, że akcje mają wzrost o ponad 25%.

Toyota Motor-akcje Toyoty zyskały 6,9% po tym, jak japoński serwis informacyjny Nikkei poinformował, że firma planuje uruchomić własny Samochodowy system operacyjny do 2025 roku.

Komentarze (0)